31 stycznia 2022

CORAIL dołącza do Klastra „Luxtorpeda 2.0” 

W dniu 31 stycznia 2022 roku do Klastra „Luxtorpeda 2.0” przystąpiła spółka CORAIL TS, producent i dostawca systemów do utrzymania taboru szynowego. Dostarcza rozwiązania do poprawy bezpieczeństwa, zwiększenia efektywności i obniżenia kosztów prowadzenia czynności utrzymaniowych. Wdrożenia CORAIL TS poprawiają wykorzystanie zaplecza obsługowego i organizację pracy.

Produkowane przez spółkę systemy do zabezpieczania taboru przed oblodzeniem NORDIC ANTI-ICING stosowane w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo przewozów, skracają czas przeprowadzenia czynności utrzymaniowych, zmniejszają awaryjność oraz zapobiegają negatywnemu oddziaływaniu taboru kolejowego na infrastrukturę.

Odsuwana sztywna sieć trakcyjna umożliwia zelektryfikowanie torów obsługiwanych przez suwnicę, co zwiększa możliwości wykorzystania hal do celów obsługi taboru. Ciągłość zasilania pomiędzy siecią konwencjonalną a sztywną umożliwia wprowadzenie taboru elektrycznego na halę bez potrzeby wykonywania dodatkowych manewrów. Systemy uzależnień wraz z wdrożeniem procedur sterowania zwiększają bezpieczeństwo pracy w otoczeniu sieci trakcyjnej i układów z nią powiązanych.

Szynowe i szynowo-drogowe pojazdy specjalne mają zastosowanie przy wykonywaniu prac manewrowych, instalacyjnych oraz utrzymaniowych na infrastrukturze bocznic kolejowych oraz torach zamkniętych.

Systemy dystrybucji piasku umożliwiają szybkie uzupełnienie zbiorników piasecznic w zgodzie z wymogami BHP. Stacjonarne systemy do obsługi toalet pozwalają na całoroczną obsługę pojazdów na zewnątrz hali.

Więcej informacji o CORAIL TS (http://corail.pl/)

 

+48 22 828 49 90

biuro@klasterluxtorpeda.pl

ul. Solec 63b/7 00-409 Warszawa

Na skróty

Przydatne linki

Newsy